Kontakt Doprava Blog

Kto stojí za Barefootovom, alebo čo o nás určite neviete:)

Ahojte,

radi by sme vám v tomto blogu priblížili ako vznikla myšlienka otvoriť predajňu a eshop Barefootovo, kto vlastne za Barefootovom stojí, a teda kto vlastne sme, aké sme a niečo viac o nás aj mimo Barefootova.

 

Zakladateľkou nášho Barefootova som ja, Pavlína Lišková. V čase založenie obchodu, čo bolo v novembri 2015 som mala 27 rokov a mala som 11 mesačnú dcérku Améliu, ktorá práve začala aktívne chodiť. Kedže v otropedických topánočkách nevedela urobiť ani jeden krok, hľadala som inú možnosť a našla barefooty. Objednávala som na tri krát, pretože prvé dva páry absolútne nesadli na jej nôžku. A tak mi môj manžel raz, len tak pri sledovaní večerného filmu, zatiaľ čo ja som hľadala vhodnú obuv za počítačom, povedal: “Veď si otvor obchod”. A tak sa to celé začalo. Viac si môžete prečítať na tomto linku:

https://www.podnikajte.sk/domace-pribehy/pavlina-liskova-barefootovo

Dočítate sa tam aj o tom, že začiatky boli ozaj tažké, veď to poznáte - s malým uplačkaným bábätkom, kedy nemáte čas ísť pomaly ani do sprchy, nebol práve najlepší nápad rozbiehať svoje vlastné podnikanie. No odvážnym štastie predsa praje.

 

Onedlho u nás v obchodíku začala pracovať Lauruš, aby ja som mala viac času na malú a pomáha mi dodnes. S malou prestávkou, keďže sa jej po pár mesiacoch podarilo otehotnieť a išla na materskú dovolenku. Ale od roku 2018 je zase späť a pracujeme na Barefootove spolu. Za ten čas sa z nás stali nielen kolegyne, ale aj kamošky. Väčšinu času u nás na predajni a pri práci by ste nás mohli vidieť v záchvatoch smiechu, panuje veľmi dobrá nálada a veríme, že úsmevom ju prenášame aj na našich zákazníkov.

 

Lauruš má 24 rokov, má dcérku Laru, psíka Muffina a zbožňuje pečenie, či už rôznych koláčikov, tortičiek, alebo aj kváskového pečiva. A ja musím uznať, že lepšiu Pavlovu tortu som ešte nejedla, takže jej to fakt ide. Vo voľnom čase sa okrem toho venuje meditácií a cvičeniu, takže ak ju v pondelok uvidíte doletieť na predajňu tesne po desiatej, vedzte, že pred chvíľou ešte bežala na páse alebo drepovala o stošesť.Laura skončila gymnázium a začala študovať Masmediálnu komunikáciu. Momentálne ju však napĺňa práca a rodina a rozhodla sa štúdium odložiť. Jej snom je otvoriť si raz vlastnú cukrárenskú výrobu a vypekať chutné zákusky z poctivých surovín.

184a2434-8ac1-478f-b278-1c7d1405ca7b9f5cfaeb-9d3e-4761-b8f9-fa4d3e96545a

 6de02e64-b9d9-4e27-99e9-e30253e97fbf

 

 

Ja mám aktuálne 32 rokov, mám dcérku Améliu, troch zachránených útulkáčov, vždy po práci bežím za koníkmi, takže pokiaľ vám zdvihnem telefón a fučím doň, tak práve jazdím, lebo je to moja vášeň a najväčší životný antistres. Tiež po večeroch pečiem kváskové chlebíky a všetko možné, čo vymyslíme s mojou Ami, lebo ju pečenie veľmi baví. Keď sa ešte dalo chodiť všade, lozila som na lezeckej stene (k tomu sa chcem čo najskôr vrátiť) a robila plno iných vecí. Milujem byť v prírode, na túrach, pri mori a kdekoľvek so zvieratkami rôzneho druhu.Kým sme nemali Ami, zachránili sme množstvo chorých a týraných psíkov, ktoré sme brávali do dočasných opatier z útulkov a preto nám vlastne zostali aj 3 havkovia. Tiež mám partiu skvelých kamarátiek, ktoré som spoznala na materskej a s ktorými cestujeme s našimi rodinkami po Slovensku a po svete a udržujú ma popri mojom hektickom životnom štýle v ako takej normálnej psychickej hladine. Mám pocit, že môj život idem totálne naplno, či už v práci alebo aj osobnom živote, ale cez to všetko najviac milujem pokoj a kľud večer, keď si konečne sadnem a nerobím nič.

477aa14b-7f7f-4ea7-89be-dd47a183dcc5

0b94a689-c409-4027-9c71-d0e207f10a47

IMG_8888

 

Takže toto sme my dve a ak ťa zaujíma čokolvek ďalšie z nášho života,môžeš nás sledovať na našom Instagrame a Facebooku,kde dávame plno stories o nás a o živote celého obchodíku a kľudne sa nás pýtajte na čokolvek,radi ti/vám odpovieme.

IMG_8897 

IMG_0258